Protetyka

Dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich znacznym uszkodzeniu.

W naszym gabinecie każda praca protetyczna jest dostosowana indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Dodatkowo naszym atutem, który zapewnia możliwie optymalny i trwały rezultat leczenia jest obecność na miejscu pracowni protetycznej, co daje możliwość ciągłej współpracy lekarza i technika dentystycznego na każdym etapie wykonywanej pracy.

Nasza oferta:

Korony porcelanowe – uzupełnienia protetyczne wykonywane na podbudowie metalowej ( tytan, złoto). Podbudowa metalowa zapewnia dużą wytrzymałość koron, a porcelana wysokiej jakości gwarantuje satysfakcjonujący efekt estetyczny.

Korony ceramiczne ( Procera, Cercon) – nie posiadają metalowej podbudowy, co daje możliwość odtworzenia cech przezierności szkliwa oraz naturalnych refleksów świetlnych. Ząb z koroną ceramiczną jest nie do odróżnienia od naturalnej korony własnego zęba.

Mosty porcelanowe – odbudowują braki od jednego od kilku zębów z wykorzystaniem odpowiednio silnych i dobrze rozmieszczonych zębów filarowych.

Licówki porcelanowe – to precyzyjne uzupełnienia estetyczne w postaci cienkich płatków porcelanowych mocowanych na zewnętrznej ( licowej) powierzchni zęba. Poprawiają estetykę zębów przednich.

Wkłady koronowo korzeniowe –  Są to konstrukcje protetyczne stosowane w przypadku znacznego lub całkowitego uszkodzenia koron zębów własnych. Warunkiem kwalifikacji zęba do wkładu koronowo – korzeniowego jest prawidłowo przeleczony kanał korzeniowy bez zmian patologicznych w okolicy wierzchołka, a uszkodzenie zęba nie powinno znajdować się poniżej brzegu kości. Wkłady koronowo – korzeniowe służą najczęściej jako umocowanie pojedynczej korony protetycznej lub będącej filarem mostu protetycznego. Są wykonywane z metalu, włókna szklanego lub ceramiki.

Podparcie szklane ZX27– stosowane są do odbudowy mostami braków zębowych w przypadku niekorzystnych warunków rozmieszczenia zębów filarowych. To unikalny system eliminujący często problem braku własnych zębów filarowych niezbędnych do utrzymania uzupełnienia protetycznego typu most. Podparcia szklane wykonuje się ze specjalnego materiału dostosowanego do bezzębnej części wyrostka szczęki lub żuchwy, który może zastąpić brakujący ząb własny.

Protezy ruchome – częściowe lub całkowite – pozwalają na uzupełnienie braków nawet wszystkich zębów. Zalicza się do nich protezy akrylowe, protezy szkieletowe

Protezy elastyczne (nylonowe, acetalowe) – są one alternatywą dla tradycyjnych protez. Wykonywane są ze specjalnego tworzywa które zapewnia odporność na złamanie i znacznie większy komfort użytkowania. Są szczególnie polecane dla osób u których występują alergie w obrębie jamy ustnej

Centrum Stomatologiczne 59-300 Lubin

Telefony

tel. +48 76 842 47 50

tel +48 76 849 10 88

Godziny otwarcia

pon-pt 8-20

e-mail:info@stomatolog.lubin.pl