Endodoncja

Leczenie kanałowe (endodontyczne) jest dynamicznie rozwijającą się gałęzią stomatologii zachowawczej.

W naszych gabinetach leczenie kanałowe wykonujemy zazwyczaj na jednej wizycie, podczas gdy w przypadku tradycyjnych metod rozkłada się to na kilka etapów, sięgając nawet do 4-6 tygodni.

Pozwala to zarówno zaoszczędzić Państwa czas i uniknąć dodatkowego stresu. Będąc członkami Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, korzystamy z najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie, nieustannie podnosząc kwalifikacje na licznych kursach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii leczenie kanałowe nie stanowi dla nas większego problemu. Wskazaniami do leczenia kanałowego są wszystkie stany chorobowe, które prowadzą do nieodwracalnych zapaleń miazgi.

Najczęstszymi przyczynami zmian w miazdze zęba są:

  • infekcje bakteryjne od strony ubytku próchnicowego,
  • infekcje od strony ubytków niepróchnicowych (patologiczne starcie zębów),
  • zranienie miazgi spowodowane urazem zęba,
  • zakażenie przez patologiczną kieszonkę przyzębną,

Kluczem do sukcesu w leczeniu kanałowym jest dokładne oczyszczenie systemu kanałów korzeniowych z zakażonej lub martwej miazgi, poszerzenie, odkażenie, a następnie szczelne wypełnienie kanałów na całej ich długości. Możemy tego dokonać dzięki użyciu nowoczesnych narzędzi endodontycznych oraz systemów do wypełniania kanałów korzeniowych.

W naszych gabinetach celem perfekcyjnego przeprowadzenia leczenia kanałowego, korzystamy z najnowocześniejszych urządzeń tj. system wypełniania kanałów korzeniowych SYSTEM B i OBTURA oraz radiowizjografia ( RVG).

OBTURA
obecnie najnowocześniejszy system do wypełniania kanałów korzeniowych. Powoduje podgrzanie i uplastycznienie gutaperki (materiału, którym wypełnia się kanał), dzięki czemu zostaje szczelnie wypełniony nie tylko główny kanał, ale także odgałęzienia boczne

 

 

 

 

 

SYSTEM B
urządzenie do termoplastycznej kondensacji gutaperki. Pozwala na szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych

 

 

 

 

 

ENDO IT
mikromotor endodontyczny w połączeniu z zastosowaniem narzędzi rotacyjnych NiTi do opracowania kanałów. Narzędzia te (Profile, K3, MTwo) wykonane są ze specjalnego stopu niklowo-tytanowego. Ich główne zalety to elastyczność, duża odporność na złamanie, efektywne opracowanie nawet bardzo zakrzywionych kanałów, co znacznie skraca czas zabiegu

 

 

 

 

 

RADIOWIZJOGRAFIA (RVG)
nieodzownym elementem leczenia kanałowego są zdjęcia RTG/RVG. Wykonuje się je przed leczeniem, w trakcie leczenia (z narzędziami w kanale), jak i po wypełnieniu kanałów, co pozwala ostatecznie potwierdzić powodzenie leczenia. RVG dzięki programowi komputerowemu pozwala na powiększenie obrazu i szczegółowa ocenę wszystkich struktur anatomicznych. Ponadto, w porównaniu ze zwykła kliszą RTG, w znaczący sposób zmniejsza dawkę promieniowania przyjętą przez pacjenta.

 

 

 

MIKROSKOP
dzięki powiększeniu pola operacyjnego zabieg można przeprowadzić jeszcze dokładniej, gdyż zostają uwidocznione szczegóły, których nie widać okiem nieuzbrojonym. Zastosowanie mikroskopu umożliwia np. odnalezienie niedrożnego wejścia do kanału, wyciągniecie złamanego narzędzia lub kontrolę szczelności wypełnienia kanału.

 

 

 

 

LUPY STOMATOLOGICZNE
to urządzenie powiększające 4 – krotnie pole działania stomatologa – w lupach widzimy więcej i dokładniej, dzięki temu najdrobniejsze, istotne szczegóły nie umykają naszej uwadze. Lupy dają większy komfort pracy lekarzowi pozwalając na bardziej precyzyjną jakość oraz estetkę wykonanych zabiegów stomatologicznych.

 

 

 

KOFERDAM
cienki arkusz gumy lateksowej pozwalający na odizolowanie zęba od środowiska jamy ustnej, dzięki czemu zabieg przeprowadzony jest aseptycznie, bez dostępu śliny. Koferdam chroni błonę śluzową przed podrażnieniem przez substancje stosowane w trakcie leczenia (np. podchloryn sodu), zapewnia zwiększony dostęp do pola operacyjnego.

 

 

 

QUICKSLEEPER
jedyny na świecie system umożliwiający natychmiastowe i skuteczne znieczulenie bez efektów ubocznych znanych z tradycyjnych metod. Ponadto umożliwia iniekcję transkortykalną, która całkowicie zrewolucjonizowała jakość i skuteczność znieczuleń.

 

Centrum Stomatologiczne 59-300 Lubin

Telefony

tel. +48 76 842 47 50

tel +48 76 849 10 88

Godziny otwarcia

pon-pt 8-20

e-mail:info@stomatolog.lubin.pl